İHLAL BİLDİR
DEMO İSTE
SORU SOR
  +90 212 283 0046
EN
EN
  +90 212 283 0046

MAY SİBER İLE İTÜNOVA’DAN ÖNEMLİ İŞBİRLİĞİ!

Siber güvenliğin lider yerli ve milli markası MAY Siber Teknoloji, İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi ile önemli bir işbirliğine imza attı. Siber güvenlik alanında güçlü bir çalışma kültürü yaratılması beklenen anlaşmayla çok sayıda önemli projenin ve hizmetin hayata geçirilmesi amaçlanıyor.

MAY Siber Teknoloji ile İTÜNOVA’nın ortaklaşa gerçekleştireceği bilimsel, teknolojik araştırmalar kapsamında; değer yaratacak bilgilerin ortaya çıkarılması, teknolojik ürünler ve çözümler geliştirilerek en üst seviyede fayda yaratılması hedefleniyor. Üniversite ve özel sektör işbirliği odağında İTÜ öğrencilerine yönelik staj, yarı zamanlı çalışma ve iş başında eğitim gibi programlar da yürütülürken, ülkemizdeki Ar-Ge kültürünün yaygınlaştırılmasına katkı sağlayacak organizasyonlar da düzenlenecek.

MAY Siber Teknoloji CEO’su İlkem Özar dijitalleşen dünyada siber güvenliğin en önemli gündem maddelerinden birisi olduğuna dikkat çekerek imzalanan anlaşmayla ilgili şöyle konuştu: “MAY Siber Teknoloji yerli ve milli siber güvenlik çözümleriyle Türk mühendislik gücünü dünyada duyuran ve saygı gören bir şirket konumda. Ülkemizdeki ve global arenadaki gücümüzü artırmak, akademik dünya ile gelecek vadeden gençlerimizle değer yaratan projeler ortaya koymak hedefiyle bu önemli anlaşmanın altına imzamızı attık. MAY Siber Teknoloji ve İTÜNOVA’nın siber güvenlik alanında ses getiren projelere imza atacağına inanıyoruz”.

İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Karaca ise İTÜNOVA’nın üniversite özel sektör işbirliğini sağlayıp akademik bilginin ticari değere dönüşmesine aracılık ettiğini belirterek, “Teknoloji tüm sektörleri ve dünyayı hızla değişime uğratıyor. Değişimin ana oyuncusunun dijitalleşme olduğu net biçimde görülüyor. Bu doğrultuda siber güvenlik en üzerine düşünülmesi ve çalışılması gereken alanlardan biri haline geliyor. Bu önemden hareketle biz de siber güvenlik sektöründe yerli ve milli kimliğiyle ortaya koyduğu değerler kapsamında MAY Siber Teknoloji ile ortak çalışma kültürü yaratacak olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu işbirliği hem siber güvenlik sektörü, hem ülkemiz hem de akademik dünya için önemli bir örnek teşkil edecek” dedi.

İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi Hakkında:
İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde geliştirilen akademik çalışmaları ve yeni teknolojileri sanayinin ihtiyaçlarını karşılamak ve ülkemizin ulusal kalkınmasına katma değer sağlamak amacıyla sanayiye sunarak üniversite-sanayi işbirliğini profesyonel olarak yürütmeyi görev edinmiştir. İTÜNOVA TTO’nun varlığı üniversite sanayi işbirliğini sağlamak ve akademik bilginin ticari değere dönüşmesine aracılık etmektir.

+90 212 283 0046
Maslak Mah. AOS 55. Sk. 42 Maslak Sitesi No:4
Kolektif House B Ofis Kat:8
Sarıyer / İstanbul
BİLGİ BANKASI
İSTANBUL OFİS
Maslak Mah. AOS 55. Sk. 42 Maslak Sitesi No:4
Kolektif House B Ofis Kat:8
Sarıyer / İstanbul
+90 212 283 0046
+90 212 283 0047
ANKARA OFİS
ODTÜ Teknokent Mustafa Kemal Mah.
Dumlupınar Bulvarı 280/G Kat: 2
06510 Çankaya / Ankara, Türkiye
+90 312 227 05 09
+90 312 227 05 75
© 2018 MaySiber. All rights reserved.